O zahradě

přírodní

Vážení a milí příznivci přírodních zahrad,

dovolte nám představit dlouhodobý projekt našeho občanského sdružení Občané pro Medlánky

a tím je vytvoření veřejné Přírodní zahrady u medláneckého rybníka.

Občané pro Medlánky si kladou za cíl  ve veřejné přírodní zahradě vytvořit prostor pro setkávání, relaxaci, zájmovou činnost a vzdělávání všech věkových skupin s myšlenkou ZPĚT DO PŘÍRODY.

Přírodní zahrada U medláneckého rybníka je otevřena co nejširší veřejnosti, zejména pak pro dětské školky, školy, speciální školy a zájmové kroužky, kluby maminek i seniory. Vybraný pozemek leží v těsné blízkosti nově vzniklé mateřské školy V Újezdech v blízkosti medláneckého rybníka, se kterým vytvoří funkční celek.

 

Takto to vypadalo na začátku:

 

 

Dne 16. 9. 2012 proběhla v Přírodní zahradě u medláneckého rybníka velká sláva. Nejen naše zahrada získala plaketu Přírodní zahrada a stala se tak členkou skupiny přírodních zahrad ČR zaštitovanou Ekologickým institutem Veronica.  Získanou plaketou dáváme najevo svoji filozofii pro daný prostor a podporujeme šíření myšlenky přírodního zahradničení.

Do zahrady vstoupíte bránou namalovanou  MgA. Vladimírem Kiseljovem, který nám ji krásně popsal. Výklad všech použitých symbolů najdete níže, tak neváhejte a malé umělecké dílo si běžte prohlédnout.