Brambory pečené, byly málo maštěné…..

Brambory pečené, byly málo maštěné….. aneb setkání na listem zapadlé zahradě

 

V neděli 23. 11. proběhla příprava na zimu Přírodní zahrady u medláneckého rybníka. Bylo co dělat a tak se pracovité ruce krásně zahřály. Zahrada nám poskytuje celý rok příjemné místo, kde si můžeme užít klidu a pohody, krásné místo pro relaxaci či setkání s přáteli. Péče o zahradu je drobnost, kterou můžeme tomuto místu splatit.

Zasadili jsme nové rostliny jako růžový záhon, břečťan k pokrytí barelu na vodu a hlavně jsme dosázely živý plot, který, jak doufáme, v příštím roce zesílí a časem nahradí momentální provizorní řešení.

Během práce v zahradě se připravoval oheň, aby se v horkém popelu upekly brambory. S teplým čajem, voňavým svařákem a dobrou náladou se krásně povídalo i ve tmě, na kterou se nemuselo dlouho čekat. Všichni pak odcházeli domů s bramborovou chutí, vůní kouře a mnohdy přičmoudlým obličejem.

Teď, milá zahrado, si odpočiň a na jaře, slibujeme, nebudeme zahálet!

Všem děkujeme za pomoc při zazimování zahrady. Těší nás vaše přítomnost na místní půdě, na jaře vás na ní opět rádi uvidíme.

Elena Stávková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>